Focuslanden Afrika: Benin, Burundi, DR Congo, Senegal, Togo
Projecten van algemeen belang ondersteunen in Centraal- en West-Afrika en plaatselijke leiders versterken.
Naast DR Congo en Burundi horen ook Benin, Togo en Senegal bij de landen in Afrika die voorrang krijgen in de activiteiten van de Koning Boudewijnstichting. Wij ondersteunen projecten die sociale impact en economische zelfredzaamheid bevorderen, en die rekening houden met de klimaatverandering. Wij ondersteunen leaders van de plaatselijke burgersamenleving (individuen, organisaties, sociale-economiebedrijven) en bevorderen het kennisdelen bij hen. Om onze impact te vergroten, werken wij samen met andere partners en filantropische organismen waaronder KBFUS en KBF CANADA.
Onze acties
- particulieren, organisaties en bedrijven begeleiden die de levensomstandigheden van de bevolking in Afrika willen verbeteren;
- financiële en/of technische steun bieden aan organisaties en leaders van de civiele samenleving voor hun ontwikkelingsprojecten of hun algemene werking;
- leningen en bankgaranties toekennen aan spelers van de burgersamenleving. Meer informatie in ons subprogramma Ondernemingen voor ontwikkeling;
- goede praktijken en netwerkvorming tussen de spelers van het maatschappelijke middenveld bevorderen.
Focuslanden Afrika: Benin, Burundi, DR Congo, Senegal, Togo maakt deel uit van het programma Internationaal
Meer informatie op kbfafrica.org
Projectoproepen

Toegang tot water in Haut-Katanga, DRC
Duurzame verbetering van de toegang tot veilig water
BekendgemaaktKregen steun
PROMA
Bouwen van 3 klassen voor tweetalige katholieke basisschool Saint-Joseph, dankzij een werknemer van agro-industrieel bedrijf Niété-Hévécam, in Kameroen.
REMA Medical Technologies
Voorzien in een betere samenwerking en permanent afstandsonderwijs voor Afrikaanse gezondheidswerkers via medisch platform van Rema Medical Technologies.
Mukini
Steunen van de school door de studiekosten van een aantal kinderen te betalen.
Partnerschappen, opdrachten en specifieke initiatieven
Duurzame koffie in Burundi
Steun aan koffieboeren die in coöperaties zijn verenigd, om hun economische activiteit om te vormen tot een motor van duurzame lokale ontwikkeling.
Fondsen en filantropieformules
Marie Antoinette Carlier (Fonds)
Financiële steun geven aan lokale projecten voor en door jongeren in Afrika: Benin, Burundi, DR Congo, Senegal en Togo.
Georges (Fonds)
Solidariteitsprojecten steunen voor kansarmen in Marche-en-Famenne en projecten rond armoede- en hongerbestrijding in bijzonder zwaar getroffen ontwikkelingslanden.

Opéra Terre d'Orage (Fonds)
Oprichting van een centrum voor permanente vorming voor muzikale artiesten, in het bijzonder lyrische zangers, in Kinshasa (DR Congo), en productie van operavoorstellingen in sam…
Verhalen

Data verzamelen in de strijd tegen ondervoeding
Focuslanden Afrika: Benin, Burundi, DR Congo, Senegal, Togo
"Officieel is één op de twee kinderen ondervoed maar het is het zichtbare deel van de ijsberg, de reële cijfers liggen nog hoger."